Polski Niemiecki
 
In Text
In Title
In Short
In Web Title
In Author
In Date
In Tag

Grobowce


Grobowce różnią się od nagrobków tym, że pomnik montowany jest na wcześniej wybudowanym betonowym sarkofagu (piwnicy).  Dzięki temu nie ma potrzeby rozbierania całego nagrobka i kopania grobu przed pogrzebem, a jedynie otwiera się nakrywę lub ściankę grobowca (w zależności od konstrukcji), przez którą wkłada się trumnę do środka.

Wielkość pomników (grobowców) zależy od standardów jakie panują na danym cmentarzu - dopuszczalne rozmiary grobowca z reguły określa regulamin cmentarza.  Również styl grobowców różni się pomiędzy regionami.  Najczęściej typowe piwnice w Polsce mają wymiary:

  • pojedyncze (trumny chowane w jednej kolumnie): ok.120x250
  • podwójne (trumny chowane w dwóch kolumnach): ok.200x250

W naszych warunkach klimatycznych grobowce wykonuje się najczęściej z granitów grubości 5-7cm, sporadycznie spotkać można oryginalne realizacje z piaskowców czy marmurów.  Bogata oferta granitów pozwala wybrać odpowiedni kolor lub kombinację kolorów. Dodatkowo grobowiec można przyozdobić elementami kamiennymi, rzeźbieniami lub metalowymi akcesoriami. 

W stałej ofercie posiadamy kilka modeli grobowców pojedynczych i podwójnych w atrakcyjnych cenach (już od 2400,-zł za korpus pomnika).  Wykonujemy również indywidualne realizacje wg pomysłu Klienta - inspiracją może być nasza galeria zdjęć oraz galeria szkiców grobowców.  Nie boimy się nietypowych zleceń.  Przed realizacja zlecenia przygotowujemy symulację komputerową projektu.

Oferujemy również szeroki wybór elementów zdobniczych i akcesoriów z kamienia, agromarlitu, metalu znanych producentów (m.in.: Caggiati, Pilla, Vezzani, Biondan). Tworzymy nagrobki granitowe, nagrobki pojedyncze, podwójne, a także całe grobowce. Produkowane przez nas nagrobki granitowe oferujemy w całym kraju głównie jako nagrobki Zakopane, Podhale, Kraków (cała Małopolska).

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć grobowców, w galerii znajdują się zdjęcia prezentujące grobowce oraz nagrobki granitowe. Prezentowane w galerii zdjęciowej grobowce i nagrobki granitowe pochodzą z różnych lokalizacji (przykład nagrobki Małopolska, nagrobki Podhale, nagrobki Zakopane)


Poniżej prezentujemy wybrane realizacje grobowców wykonanych przez naszą firmę w ostatnim czasie:

Loading ....
Wydrukowane z: http://nagrobki.milbart.com/133/grobowce/